Dieta bez wszystkiego – czy da się to rozpisać?

Dieta bez wszystkiego – czy da się to rozpisać?

Niestety nie każdy pokarm po spożyciu pozostaje obojętny zarówno dla naszego układu pokarmowego jak i dla układu immunologicznego. Z całą pewnością dieta eliminacyjna powinna być zastosowana podczas zdiagnozowania nietolerancji i alergii pokarmowych. Pojawia się coraz więcej doniesień, ukazujących, że eliminacja pewnych produktów z diety, w konkretnych jednostkach chorobowych np. w zespole jelita nadwrażliwego, w nieswoistych chorobach zapalnych jelit, w przypadku depresji, autyzmu, ADHD, RZS, astmy, itd. może przynosić pacjentom wiele korzyści.

Dość istotną zasadą podczas diety eliminacyjnej jest Złota Zasada „trzech na jednego”. Każdy składnik, który mamy do wyeliminowania z diety, powinien zostać zastąpiony trzema innymi. Przykładowo, eliminując z diety gluten możemy z powodzeniem zastąpić go amarantusem, komosą ryżową, czy kaszą jaglaną.


Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie widoczny. Obowiązkowe pola zostały oznaczone *


Instagram

Instagram has returned invalid data.

Obserwuj mnie!

O mnie

Profesjonalistka i perfekcjonistka specjalizująca się zarówno w dietetyce klinicznej, jak i w żywieniu w sporcie, stawiająca przede wszystkim na indywidualne podejście do każdego klienta.

Skontaktuj się

  • Adres : ul. Żwirki i Wigury 7, 43-190 Mikołów
  • 501 503 739
  • kontakt@dietetykprzyludzka.pl
  • WWW : dietetykprzyludzka.pl