Diety dla osób aktywnych i sportowców

Jeśli już tutaj jesteś to znaczy, że jesteś osobą ambitną i zaangażowaną w to co robi, dobrze wiesz, że to co jesz wpływa na Twoje wyniki. Pomóż mi je poprawić stosując specjalnie dobraną dla Ciebie dietę!

O wizycie


Pomiar masy i składu ciała wykonany metodą bioimpedencji elektrycznej (BIA). Technika pomiaru oparta jest na oporze tkanek na przepływ prądu o niskim natężeniu. Tkanka mięśniowa, kości i woda wykazują znacznie większe powinowactwo niż tkanka tłuszczowa, stąd łatwo ją rozróżnić.

Bez względu na to, jaką dyscyplinę sportową się uprawia, zbilansowana dieta powinna być integralną częścią treningu. Sposób odżywiania odgrywa kluczową rolę zarówno w przypadku, gdy mamy do czynienia ze sportem wyczynowym,  jak i  amatorskim. Istotne jest dopasowanie kaloryczności posiłków, ich składu i pory do rodzaju wykonywanego treningu oraz stawianych sobie celów. Odpowiednia dieta, w znaczeniu zarówno ilościowym jak i jakościowym, przed, podczas i po treningu, a także w czasie zawodów, przyczynia się do osiągania optymalnych wyników sportowych.


Często zapominamy o żywieniu, czego skutkiem jest brak efektów treningowych, przetrenowanie, złe samopoczucie oraz uczucie ciężkości i bólu całego ciała. W efekcie szybko się zniechęcamy.Osoby aktywne fizycznie stanowią grupę, która wymaga specjalnego postępowania żywieniowego.  Właściwie skomponowana dieta ma na celu:

  • Ograniczenie zmęczenia podczas sesji treningowych,
  • Ograniczenie zjawiska utraty zdolności wysiłkowej (osłabienia) oraz spadku koncentracji psychicznej, które związane są m.in.: z wyczerpaniem zasobów glikogenu mięśniowego, hipoglikemią, odwodnieniem, zaburzeniami gospodarki elektrolitowej.
  • Poprawienie wyników sportowych

Koszt planu żywieniowego120 – 180 złO mnie

Profesjonalistka i perfekcjonistka specjalizująca się zarówno w dietetyce klinicznej, jak i w żywieniu w sporcie, stawiająca przede wszystkim na indywidualne podejście do każdego klienta.

Skontaktuj się

  • Adres : ul. Żwirki i Wigury 7, 43-190 Mikołów
  • 501 503 739
  • kontakt@dietetykprzyludzka.pl
  • WWW : dietetykprzyludzka.pl