Pomiar masy i składu ciała wykonany metodą bioimpedencji elektrycznej (BIA). Technika pomiaru oparta jest na oporze tkanek na przepływ prądu o niskim natężeniu. Tkanka mięśniowa, kości i woda wykazują znacznie większe powinowactwo niż tkanka tłuszczowa, stąd łatwo ją rozróżnić. Bez względu na to, jaką dyscyplinę sportową się uprawia, zbilansowana dieta powinna być integralną częścią treningu. Sposób odżywiania odgrywa kluczową rolę zarówno w przypadku, gdy mamy do czynienia ze sportem wyczynowym, jak i amatorskim. Istotne jest dopasowanie kaloryczności posiłków, ich składu i pory do rodzaju wykonywanego treningu oraz stawianych sobie celów. Odpowiednia dieta, w znaczeniu zarówno ilościowym jak i jakościowym, przed, podczas i po treningu, a także w czasie zawodów, przyczynia się do osiągania optymalnych wyników sportowych.
Często zapominamy o żywieniu, czego skutkiem jest brak efektów treningowych, przetrenowanie, złe samopoczucie oraz uczucie ciężkości i bólu całego ciała. W efekcie szybko się zniechęcamy.
Osoby aktywne fizycznie stanowią grupę, która wymaga specjalnego postępowania żywieniowego. Właściwie skomponowana dieta ma na celu:
120 – 180 zł
O wizycie
Koszt planu żywieniowego